EN | TR

Dekan MesajıSevgili Öğrenciler,

Tarsus Üniversitesi Teknoloji Fakültesi, sahip olduğu yüksek nitelikli ve çalışkan akademik ve idari personeli ile bilimsel düşünceyi temel alan, girişimci, yenilikçi, sosyal sorumluluk sahibi ve farkındalık yaratan mühendisler yetiştirmeyi hedeflemektedir.  Bu amaçla, her gün yeni bir aşama kaydeden genç Tarsus Üniversitesi bünyesinde, dünya çapında saygın bir kurum olmayı amaçlayan fakültemiz, sürekli daha iyiyi hedefleyen saygın bir kurum olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Fakültemiz bünyesinde, geleceğe yön veren Enerji Sistemleri ve Otomotiv mühendisleri yetiştirme idealine sahip öğretim üyelerimiz,  yüksek bilince sahip, değişikliği devinimin gereği olarak prensip edinen, ülkemizin geleceğine yön veren bireyler yetiştirmeyi ulusal hedef olarak benimsemektedir.

Fakültemiz, keşfetmek için gerekli yaratıcılık ve titizliğe sahip, farkındalık yaratmaya motive olmuş yüksek vasıflı öğrenciler yetiştirmektedir. Yeni bir akademik yapı ve son teknoloji ekipmanların eklenmesini içeren geniş bir büyüme döneminin ortasında bizimle geleceğe yürümek isteyen, akademik ve bilimsel mükemmelliğe ulaşma fırsatını arayan bütün öğrencilere hayatlarını şekillendirme fırsatını sunuyoruz.

Hepinize başarılar diliyorum…

Prof. Dr. Osman Murat ÖZKENDİR 
Dekan V.