Dekan MesajıSevgili Öğrenciler;

Tarsus Üniversitesi Teknoloji Fakültesi, Fen ve Mühendislik Bilimlerinin yanı sıra evrensel değerleri de göz önünde bulundurarak, yaşadığımız dünyanın sorunlarına yaratıcı ve bilimsel çözümler üreten, çevreye duyarlı, özgün ve estetik değerlere sahip, çağdaş bir öğretim kültürü oluşturmak ve mesleki açıdan yetkin, takım çalışmasına yatkın, sanayinin gelişmesine yön veren, bilgiyi beceri ile bütünleştirebilen, uygulama becerisine sahip ve toplumsal değerlere saygılı mühendisler yetiştirmek için kurulmuştur.
 
Fakültemiz, üniversitelerin bir meslek eğitimi vermekten çok öte kurumlar olduğu gerçeğini vurgulayacak bir biçimde temel bilimlere ve mesleki bilgilere hakim, sürekli öğrenen, sorgulayan ve üreten, sosyal ve çevre bilinci yüksek mezunlar yetiştirmek amacıyla eğitimini sürdürmektedir. Bu nedenle esnek ve güncellemeye uygun bir yapıda tasarlanan ders programları geniş eğitim laboratuvarları ile desteklenmektedir. 
 
Sanayi ile ilişkilere hem eğitim, hem de araştırma çalışmalarımızda büyük önem veriyoruz. Öğrencilerimiz eğitimleri sırasında sanayi kuruluşlarında doğrudan doğruya çalışma deneyimi kazanmaktadırlar. Tarsus Üniversitesi Teknoloji Fakültesi, çağdaş, kaliteli ve endüstriyle iç içe bir mühendislik eğitimi sunmakta ve mühendisliğe ilgi duyan gençlerimizi bizlerle çalışmaya davet etmektedir.

 
Prof.Dr. Mustafa Kemal KÜLEKCİ
Teknoloji Fakültesi Dekan V.